ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 21.3 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 21.3.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 21.3

Załącznik PIT/WZR(1) do zeznania PIT-28

Zaimplementowano w programie całkiem nowy załącznik PIT/WZR(1) do zeznania PIT-28 za rok 2020. Wykazuje się w nim wierzytelności i zobowiązania, które zmniejszają lub zwiększają podstawę opodatkowania. Ponieważ dla firm ryczałtowych nie ma w programie możliwości analizowania ani rejestracji złych długów PIT, dane do załącznika PIT/WZR nie są podpowiadane - trzeba je wpisać przy tworzeniu zeznania. W oknie PIT/WZR są cztery listy odpowiadające częściom B, C, D i E formularza, z tym że w dwóch ostatnich listach nie ma osobnych pozycji dla kwot uregulowanych w trakcie i po roku podatkowym, bo taka informacja wynika w oczywisty sposób z daty uregulowania. Kwoty uregulowane w trakcie roku podatkowego są na listach wyszarzone i nie wpływają na podsumowania.

Listy wierzytelności i zobowiązań uregulowanych są uporządkowane po datach uregulowania, a nieuregulowanych po terminach zapłaty.

Inne ulepszenia i zmiany

  • (wer 21.3.3) Poprawiony zapis i wysyłka załącznika PIT/WZR.
  • (wer 21.3.3) Wydłużone pole dochodu z zeznania w oknie wyliczania zaliczek w uproszczonej formie.

DATA PUBLIKACJI: 2021-02-22 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.