ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 15.0

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 15.0 Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach", albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 15.0

Nowe wzory PIT-11(22) i PIT-8AR(5)

Program dostosowano do nowych wzorów formularzy POLTAX PIT-11(22) i PIT-8AR(5), oraz wzorów tych dokumentów elektronicznych obowiązujących w systemie e-Deklaracje za rok 2015.
Uwaga: W chwili opublikowania tej wersji programu system e-Deklaracje nie przyjmuje jeszcze deklaracji składanych według tych wzorów.
Przyjmujemy, że pracownicy z zagranicznymi adresami zamieszkania są nierezydentami. Aby poprawnie wypełnić PIT-11 dla takich pracowników, trzeba uprzednio w ich danych identyfikacyjnych wprowadzić zagraniczny numer identyfikacyjny i rodzaj tego numeru (dwa nowe pola w oknie danych pracownika). Nie trzeba osobno wprowadzać kraju wydania numeru identyfikacyjnego, bo musi nim być kraj zamieszkania.

RMUA dla umowy o dzieło i zlecenia

Informacja dla ubezpieczonego (tzw. "ZUS RMUA") zawiera teraz również dane z umów o dzieło i zleceń. Są one zestawione, o ile takie umowy występują, na osobnej stronie niż dane z list płac.

Oznaczenia barwne pracowników

Pracowników można oznaczać barwami tak jak firmy i właścicieli. Służą do tego polecenia w menu "Tabela" -> "Oznaczenia barwne" okna-listy pracowników firmy. Zestaw barw jest wspólny dla wszystkich firm. Program instaluje przykładowy zestaw, który można dowolnie zmienić.

Inne ulepszenia

  • W prawym górnym rogu okna wyciągu z rejestrów, i w niektórych innych oknach raportów, został umieszczony licznik pokazujący numer bieżącej pozycji raportu łamane przez ilość wszystkich pozycji.
  • W plikach eksportowanych do PIT'ów IPS dopisywane są całkowite przychody i koszty każdej działalności. Pozwala to uniknąć błędów zaokrągleń tych kwot w formularzach IPS, które zdarzały się gdy udział właściciela był mniejszy niż 100%.

DATA PUBLIKACJI: 2015-01-23 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.