ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 15.2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 15.2. Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach", albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 15.2

Nowy wzór dokumentu elektronicznego PIT-11

Program dostosowano do nowego wzoru (1-1E) dokumentu elektronicznego PIT-11(22) obowiązującego w systemie e-Deklaracje za rok 2015.

Rozbudowane zaliczki w uproszczonej formie

W oknie zaliczek w uproszczonej formie dodano nowe kolumny umożliwiające rejestrację zaliczek wpłaconych.
Dotychczas w programie była tylko kolumna zaliczek do wpłaty. Teraz jest też osobna kolumna zaliczek wpłaconych, kolumna zaliczek wpłaconych narastająco, oraz kolumna, w której podawana jest nadpłata/niedopłata w przypadku gdy zaliczka wpłacona jest różna od zaliczki do wpłaty.
Pomiędzy kolumną zaliczek do wpłaty a kolumną zaliczek wpłaconych jest jeszcze kolumna "=". Jeśli w pewnym miesiącu kratka w tej kolumnie jest zaznaczona (tak jest domyślnie), to zaliczka wpłacona w danym miesiącu jest równa zaliczce do wpłaty, wypełniania automatycznie i niedostępna do edycji. Jeśli kratka jest odznaczona, to pole zaliczki wpłaconej jest dostępne do edycji, a kwota w nie wpisana nie zmienia się automatycznie wraz z zaliczką do wpłaty.
W zeznaniach rocznych PIT-36 lub PIT-36L, w poz. „Suma zaliczek wpłaconych” sumowane są odtąd zaliczki w uproszczonej formie wpłacone, a nie do wpłaty.

Inne ulepszenia

  • W PIT-36L można edytować pozycję wpłat na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).

DATA PUBLIKACJI: 2015-03-09 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.