ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 15.3

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 15.3. Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 15.3

  • W zeznaniach rocznych PIT-36 i PIT-36L udostępnione zostały do edycji wszystkie pozycje w części E. (straty, składki na ubezpieczenia społeczne itp.), oraz pozycje dotyczące podatku od dochodu za granicą znajdujące się w części gdzie oblicza się kwotę do zapłaty.
  • Straty z lat ubiegłych w PIT-36 są ograniczane wysokością dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej i z najmu. Jeśli zeznanie jest tworzone na podstawie PIT-5, to odczytane stamtąd straty są w zeznaniu ograniczane osobno dla każdego z tych dwóch źródeł przychodów.
  • Jeśli w zeznaniu rocznym wprowadzony zostanie numer KRS organizacji pożytku publicznego, to kwota 1% podatku należnego, zostanie automatycznie obliczona i wpisana.
  • Można wydrukować sam załącznik PIT/O (ze strony tego załącznika w oknie zeznania rocznego), również wtedy gdy jest zbędny (np. pusty). Pojawia się wtedy odpowiednia informacja, którą można zignorować.
  • Kwoty ulgi na dzieci (poz. 41 i 42) na stronie załącznika PIT/O w oknie zeznania PIT-36 są automatycznie dostosowywane gdy zmieniają się kwoty w części E. tego załącznika, kwoty odliczeń od podatku poprzedzających w załączniku odliczenie na dzieci, lub wartość podatku w zeznaniu. Dzięki temu załącznik PIT/UZ jest dostępny od razu gdy jest potrzebny, a nie dopiero po ręcznym zmniejszeniu kwot ulgi na dzieci.

DATA PUBLIKACJI: 2015-03-26 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.