ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 16.7 - poprawiona 2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 16.7.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 16.7

Uwaga: Nowa wersja programu zmienia strukturę bazy danych.
Aktualizację należy wykonać na wszystkich stanowiskach korzystających z tej samej bazy danych. Użycie starszych wersji Puzzle 2010 do pracy na najnowszej wersji bazy, wywołuje błędy bazodanowe i może spowodować uszkodzenie danych

Nowe wzory PIT-28, PIT-36 i PIT-36L

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych: PIT-28, PIT-28/A, PIT-28/B, PIT-36, PIT-36L, PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT-2K i ORD-ZU, oraz formularzy POLTAX: PIT-28/B(14), PIT-36(23), PIT-36L(12), PIT/O(22) i PIT/D(26), które stosuje się za rok 2016. Obsługiwane są odtąd najczęściej wypełniane pozycje z części „C. INFORMACJE DODATKOWE” zeznań PIT-36 i PIT-36L – np. dotycząca dokumentacji, o której mowa w art. 25a ust. 1 ustawy. W części „F. ODLICZENIA OD DOCHODU” zeznań PIT-36 i PIT-36L umieszczono nowe pozycje dotyczące kosztów kwalifikowanych ( załącznik PIT/BR trzeba na razie sporządzić poza programem). W PIT-36 część F. została podzielona, część początkowa znalazła się na stronach podatnika i małżonka, reszta na stronie głównej.

Inne ulepszenia i zmiany

 • Zwiększono długość numeru rejestrowanego dokumentu księgowego z 18 do 36 znaków.
 • Na pasku poleceń okna-listy firm, obok guzika „VAT-7”, umieszczono guzik „JPK_VAT” odpowiadający poleceniu „JPK_VAT” z menu „Analizy -> Zestawienia VAT”.
 • W menu „System › Ustawienia › e-Deklaracje” dodano dwa nowe ustawienia:
  • „Wyświetlaj pouczenia” – określa czy przed wysłaniem deklaracji mają być wyświetlane związane z nią pouczenia.
  • „Przypominaj o sprawdzeniu załączników” – określa czy przed wysłaniem lub zarejestrowaniem deklaracji ma się pojawiać przypomnienie o sprawdzeniu (przejrzeniu) załączników.
  Domyślnie oba powyższe ustawienia są włączone, czyli program działa jak przed ich wprowadzeniem.
 • W zestawieniu wartości środków trwałych, wartość aktualna środka niepodlegającego amortyzacji jest powiększana o wartość jego ulepszeń dokonanych od dnia przyjęcia środka do używania, do końca miesiąca zestawienia.
 • Ulepszenie środka trwałego amortyzowanego jednorazowo jest w całości amortyzowane (odpisywane) w miesiącu, w którym dokonano ulepszenia.
 • (wer. 16.7.2) Naprawiony problem powodujący zamykanie programu podczas wywołaniu raportu „Powtórzone numery dokumentów”.
 • (wer. 16.7.2) Naprawiony problem przez który „Raport deklaracji VAT” nie rozpoznawał faktu wysłania / rejestracji deklaracji.
 • (wer. 16.7.3) Wydruku PIT-28/B w wersji 14.

DATA PUBLIKACJI: 2017-01-03 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.