ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 18.1

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 18.1.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.1

Możliwość wysyłania JPK_VAT z danymi autoryzacyjnymi

W oknie „Opcje JPK” jest nowa opcja – „Wyślij z danymi autoryzacyjnymi do Ministerstwa Finansów”, której wybranie powoduje wysłanie pliku JPK z danymi autoryzacyjnymi, zgodnie z rozporządzeniem z 2018-02-02 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania za pomocą środków komunikacji elektronicznej ksiąg podatkowych (..).
Dane autoryzacyjne wprowadza się przed wysyłką tak samo jak w przypadku VAT-7 i innych deklaracji. Opcja jest dostępna tylko dla JPK_VAT, osób fizycznych i gdy nie jest ustawione wysyłanie „na niby”. Wraz z plikiem i danymi autoryzacyjnymi wysyłany jest adres e-mail firmy, który musi być wprowadzony w danych firmy by operacja się powiodła.

Niestety, Ministerstwo Finansów nie udostępniło mechanizmów (tzw. API), ich specyfikacji, ani platformy testowej, dzięki którym programy finansowo-księgowe mogłyby dokonywać wysyłki JPK z danymi autoryzacyjnymi. Zaimplementowaliśmy tę wysyłkę bez potrzebnych informacji, więc prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie ewentualnych problemów jeśli w pierwszej wersji nie wszystko będzie działać idealnie.

JPK_VAT w wersji 3 również za poprzedni rok

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, korekty JPK_VAT(2) składane są w formacie JPK_VAT(3).

Inne ulepszenia i zmiany

  • Jeśli w dokumentach dostaw brakuje NIP i ewentualnie innych danych (np. w przypadku raportów kasowych), to pojawia się pytanie czy zastąpić brakujące dane słowem „brak”. Jeśli dokumentów bez NIP było wiele, to i pytań było wiele. Teraz, odpowiadając na takie pytanie, można zaznaczyć że odpowiedź dotyczy też kolejnych takich pytań, co spowoduje że się one nie pojawią.
  • Lepiej obsługiwane są błędne (tj. niezgodne ze specyfikacją) statusy JPK zwracane przez szwankującą czasem bramkę Ministerstwa Finansów.

DATA PUBLIKACJI: 2018-02-15 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.