ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 18.2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 18.2.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.2

Sprawdzanie podmiotów w VAT

W oknach kontrahenta, faktury i rejestracji dokumentu, obok guzika „VIES”, znajduje się teraz guzik „MF” („MF” to akronim od „Ministerstwo Finansów”), którego naciśnięcie powoduje sprawdzenie podmiotu w VAT czyli sprawdzenie czy podmiot o podanym w oknie NIP jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. To jest takie samo sprawdzenie jak na stronie Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów.

Wskazane jest również sprawdzenie kontrahentów wykazanych w rejestrach VAT w dniu sporządzania i składania deklaracji VAT-7 i JPK_VAT. Jest teraz taka możliwość, i to sprawdzenia seryjnego. Służy do tego polecenie „Analizy” -> „Zestawienia VAT” -> „Sprawdź kontrahentów w VAT” w menu okna firm i w menu okna dokumentów. To polecenie można też wywołać nowym guzikiem (z napisem „NIP” i zielonym ptaszkiem) na pasku poleceń, który znajduje się po lewo od guzika „VAT-7”. Wykonanie polecenia polega na utworzeniu polimorficznego raportu, który zawiera te pozycje z rejestrów VAT za zadany miesiąc, których kontrahentów należy sprawdzić w VAT ze względu na:

  1. prawo do odliczenia podatku naliczonego dla nabyć krajowych (sprawdzenie w Portalu Podatkowym MF);
  2. prawo do odliczenia podatku naliczonego dla wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów (sprawdzenie w VIES);
  3. prawo do stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (sprawdzenie w VIES);
  4. prawo do wykonania dostawy krajowej z odwrotnym obciążeniem (sprawdzenie w Portalu Podatkowym MF);

W trakcie sporządzania raportu wykonywane są odpowiednie sprawdzenia w Portalu Podatkowym MF i w VIES, a ich wyniki są umieszczane w kolumnach „Status w VAT” i „Status w VIES”.

Inne ulepszenia

  • W nagłówku raportu-podglądu pliku JPK podana jest zapisana w tym pliku nazwa podmiotu - tj. nazwa pełna firmy.
  • W oknie-liście dokumentów firmy będącej podatnikiem VAT są dwie dodatkowe kolumny: data wystawienia i data wpływu. Oczywiście są też dwa takie nowe wiersze w prawym panelu okna.

DATA PUBLIKACJI: 2018-02-19 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.