ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 18.6 - poprawiona 2

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 18.6.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 18.6

Nowe wzory: VAT-7(18), VAT-7K(12), VAT-8(9), VAT-9M(8), VAT-12(4)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych: VAT-7(18), VAT-7K(12), VAT-8(9), VAT-9M(8) i VAT-12(4), które należy stosować począwszy od rozliczenia za lipiec 2018 r..

We wszystkich deklaracjach jest nowa pozycja (kratka), którą zaznacza się w przypadku gdy podatnik korzysta z obniżenia zobowiązania podatkowego, o którym mowa w art. 108d ustawy.

W danych identyfikacyjnych podatników niebędących osobami fizycznymi nie podaje się odtąd REGON.

We wszystkich deklaracjach, za wyjątkiem VAT-12, można podać adres e-mail podatnika. W nowo tworzonych deklaracjach podpowiadany jest adres e-mail zapisany w danych firmy (inaczej niż inne dane kontaktowe, np. numer telefonu, które podpowiadane są na podstawie poprzedniej deklaracji VAT). Podanie adresu e-mail nie jest konieczne, ale jeśli jest podany, to zostaje zawarty w deklaracji składanej drogą elektroniczną.

W deklaracjach VAT-7(18) i VAT-7K(12) można zaznaczyć, że kwota do zwrotu na rachunek bankowy podatnika ma być zwrócona na rachunek VAT. Zgodnie z wzorami tych dokumentów elektronicznych, w przypadku podania niezerowej kwoty zwrotu na rachunek bankowy trzeba też podać tę samą kwotę w dokładnie jednej z pozycji „w tym kwota do zwrotu”: „na rachunek VAT”, „w terminie 25 dni”, „w terminie 60 dni” albo „w terminie 180 dni”.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Ochrona PDF hasłami obejmuje odtąd również wypełnione formularze PDF. Ich otwarcie wymaga podania hasła na tych samych zasadach co w przypadku raportów w formacie PDF tworzonych w całości przez nasz program.
  • Usunęliśmy błąd polegający na tym, że ustawienia w menu „System”->„Ustawienia”->„PDF”->„Obsługa chronionych” dotyczyły nie tylko tworzenia i otwierania PDF chronionych hasłem, ale również tych niechronionych (gdy np. ochrona była w ogóle wyłączona).
  • Dostosowano import z plików w formacie EDI++, do najnowszej wersji tego formatu 1.05.5.
    Pliki EDI++ mają rozszerzenie „.epp” i pochodzą z programu Subiekt.
  • Nasz program ma odtąd nową ikonę w modnym, minimalistycznym stylu.
  • (wer. 18.6.12) Mimo, że nie wymaga tego wzór dokumentu elektronicznego ani bramka Ministerstwa, niektóre urzędy skarbowe wymagają podawania zer w pustych polach e-deklaracji VAT-7(18) i VAT-7K(12). Dopisujemy odtąd te zera, także w wypełnianych formularzach PDF.
  • (wer. 18.6.13) W JPK_VAT dla składających VAT-7K poprawiono wybór dokumentów związanych z pozycją 50 deklaracji.

DATA PUBLIKACJI: 2018-07-26 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.