ADAD Pomoc Techniczna
Aktualizacja 19.8.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu TaxPro do wersji 19.8.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Przypominamy:
Od 1 stycznia 2020 r. oprogramowanie Puzzle / TaxPro nie będzie wspierać Windows starszych niż Windows 7 / Windows 2008R2. Po tej dacie instalacja nowych wersji Programu nie będzie możliwa na starszych systemach.

Zmiany w wersji 19.8

Nowy wzór JPK_FA(3)

Dostosowano program do nowego wzoru dokumentu elektronicznego JPK_FA(3). Nowy wzór stosowany jest przy wysyłce pliku JPK_FA do Ministerstwa Finansów i rozpoznawany przy otwieraniu zarejestrowanych plików JPK_FA. Import dokumentów z plików JPK_FA działa teraz zarówno dla plików JPK_FA(1), JPK_FA(2) i JPK_FA(3).

Zaimportowane faktury w obcych walutach mają kwoty netto w tych walutach. Należy je samemu przeliczyć na złote, ponieważ plik JPK_FA nie zawiera tych kwot w złotych ani kursów walut stosowanych w fakturach. Kwoty VAT przeliczone są na złote, bo jawnie występują w pliku JPK_FA. Pole „Uwagi”, zawiera symbol waluty, żeby łatwiej odnaleźć dokumenty, w których trzeba przeliczyć kwoty netto.

W plikach JPK_FA(3) zawarta jest informacja dla poszczególnych faktur o zastosowaniu mechanizm podzielonej płatności (split payment). Oprócz tego tworzony jest jeden wspólny plik dla wszystkich walut, w których wystawiono faktury. Dotychczas tworzone były osobne pliki dla każdej z walut.

Ulepszony Raport deklaracji VAT

Raport deklaracji VAT (tylko linia TaxPro) jest odtąd sporządzany tylko dla firm z aktualnego zestawu, czyli widocznych w oknie-liście firm, a nie dla wszystkich firm z bazy danych. Porządek firm w raporcie jest taki sam jak w oknie-liście firm.

Inne ulepszenia i zmiany

  • W oknie dokumentów firmy będącej podatnikiem VAT jest dodatkowa kolumna „Split payment”, zawierająca zaznaczenie dla dokumentów, w których zastosowano mechanizm podzielonej płatności.
  • Poprawiono działanie pola „Tylko split payment” okna „Wyciąg z rejestrów – warunki wyboru”.
  • Testowa wysyłka JPK dostosowana została do nowego certyfikatu klucza publicznego. Bez tego dostosowania wysyłka JPK „na niby” kończyła się błędem 412 – „Dokument nieprawidłowo zaszyfrowany”.

DATA PUBLIKACJI: 2019-11-21 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.