ADAD Pomoc Techniczna
Aktualna wersja programu
Strona główna  >   Uaktualnienia  >   Aktualna wersja programu

Najnowsza wersja programu TaxPro, która ukazała się 2021-02-22, nosi numer 21.3 (poprawiona 2021-02-26; wer. 21.3.3). Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach" albo po zalogowaniu na Konto klienta. Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

TaxPo na PostgreSQL

Równolegle z Programem działającym na bazie danych MS Access rozwijamy odmianę opartą na bazach PostgreSQL nazwaną „Puzzle na PostgreSQL”. Aktualnie funkcjonalność obu odmian programu jest identyczna. Różnią się głównie kolorystyką ikon i logo - „Puzzle na MS Access” mają różowe logo (kolor jak w logo starego MS Access), „Puzzle na PostgreSQL” niebieskie (kolor jak w logo PostgreSQL). Bardziej rozwojowe są jednak „Puzzle na PostgreSQL”, ponieważ architektura oparta na serwerze baz danych lepiej nadaje się do pracy w sieci. Poza tym trudno przewidzieć czy Microsoft całkowicie nie wycofa MS Access.

„Puzzle na PostgreSQL” instalowane są jako osobny produkt. Zatem można je mieć zainstalowane równocześnie z „Puzzlami na MS Access” (choćby w celu porównania działania i wyników). Przeniesienie danych z bazy MS Access do PostgreSQL odbywa się przez wyeksportowanie danych z bazy MS Access, i zaimportowanie ich do bazy PostgreSQL.

więcej >>

Zmiany w wersji 21.3

Załącznik PIT/WZR(1) do zeznania PIT-28

Zaimplementowano w programie całkiem nowy załącznik PIT/WZR(1) do zeznania PIT-28 za rok 2020. Wykazuje się w nim wierzytelności i zobowiązania, które zmniejszają lub zwiększają podstawę opodatkowania. Ponieważ dla firm ryczałtowych nie ma w programie możliwości analizowania ani rejestracji złych długów PIT, dane do załącznika PIT/WZR nie są podpowiadane - trzeba je wpisać przy tworzeniu zeznania. W oknie PIT/WZR są cztery listy odpowiadające częściom B, C, D i E formularza, z tym że w dwóch ostatnich listach nie ma osobnych pozycji dla kwot uregulowanych w trakcie i po roku podatkowym, bo taka informacja wynika w oczywisty sposób z daty uregulowania. Kwoty uregulowane w trakcie roku podatkowego są na listach wyszarzone i nie wpływają na podsumowania.

Listy wierzytelności i zobowiązań uregulowanych są uporządkowane po datach uregulowania, a nieuregulowanych po terminach zapłaty.

Inne ulepszenia i zmiany

  • (wer 21.3.3) Poprawiony zapis i wysyłka załącznika PIT/WZR.
  • (wer 21.3.3) Wydłużone pole dochodu z zeznania w oknie wyliczania zaliczek w uproszczonej formie.
Pliki do pobrania
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.