ADAD Pomoc Techniczna
Aktualna wersja programu
Strona główna  >   Uaktualnienia  >   Aktualna wersja programu

Najnowsza wersja programu TaxPro, która ukazała się 2020-08-25 ( poprawiona: 2020-09-01 ) , nosi numer 20.8. Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach" albo po zalogowaniu na Konto klienta. Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

TaxPo na PostgreSQL

Równolegle z Programem działającym na bazie danych MS Access powstała odmiana oparta na bazach PostgreSQL nazwana „Puzzle na PostgreSQL”. Aktualnie funkcjonalność obu odmian programu jest identyczna. Różnią się głównie kolorystyką ikon i logo - „Puzzle na MS Access” mają różowe logo (kolor jak w logo starego MS Access), „Puzzle na PostgreSQL” niebieskie (kolor jak w logo PostgreSQL). Bardziej rozwojowe są jednak „Puzzle na PostgreSQL”, ponieważ architektura oparta na serwerze baz danych lepiej nadaje się do pracy w sieci. Poza tym trudno przewidzieć czy Microsoft całkowicie nie wycofa MS Access.

„Puzzle na PostgreSQL” instalowane są jako osobny produkt. Zatem można je mieć zainstalowane równocześnie z „Puzzlami na MS Access” (choćby w celu porównania działania i wyników). Przeniesienie danych z bazy MS Access do PostgreSQL odbywa się przez wyeksportowanie danych z bazy MS Access, i zaimportowanie ich do bazy PostgreSQL.

więcej >>

Zmiany w wersji 20.8

Nowe wzory PIT-11(25) i PIT-4R(9)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych PIT-11(25) i PIT-4R(9). Bramka Ministerstwa Finansów nie przyjmuje dokumentów zgodnych z wcześniejszym wzorem, choć wzór (w tym numer) formularza POLTAX w niczym się nie zmienił.

PKWiU 2015 i CN

Od 1 lipca 2020 r. do identyfikowania towarów i usług nie stosuje się już PKWiU 2008. Do identyfikowania towarów stosuje się unijną Nomenklaturę Scaloną (ang. CN), a do identyfikowania usług - PKWiU 2015.

Te nowe klasyfikacje są dostępne w programie, w menu „System”, tuż za PKWiU 2008. W oknie towaru nowe klasyfikacje zastępują starą.

W oknie pozycji faktury i korekty nowe klasyfikacje są dostępne gdy data wystawienia faktury jest późniejsza niż 30 czerwca 2020 r. W przeciwnym razie dostępna jest PKWiU 2008. W oknach i na wydrukach faktur wystawionych po 30 czerwca 2020 r., i ich korekt, zamiast nagłówka kolumny „PKWiU” jest teraz: „CN lub PKWiU”.

Inne ulepszenia i zmiany

  • (wer. 20.8.1) Obsługa ponownie zmienionego przez MF wzoru dokumentu elektronicznego PIT-4R(9).
Pliki do pobrania
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.