ADAD Pomoc Techniczna
Aktualna wersja programu
Strona główna  >   Uaktualnienia  >   Aktualna wersja programu

Najnowsza wersja programu TaxPro, która ukazała się 2019-12-02, nosi numer 19.9. Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach" albo po zalogowaniu na Konto klienta. Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Koniec wsparcia dla XP, Vista, ...

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 r. nowe wersje TaxPro można będzie instalować wyłącznie w Windows 7, Windows 2008 R2 i nowszych. Tym samym kończy się wsparcie dla Windows XP, Vista, Server 2003 i Server 2008.


TaxPo na PostgreSQL

Równolegle z Programem działającym na bazie danych MS Access powstała odmiana oparta na bazach PostgreSQL nazwana „Puzzle na PostgreSQL”. Aktualnie funkcjonalność obu odmian programu jest identyczna. Różnią się głównie kolorystyką ikon i logo - „Puzzle na MS Access” mają różowe logo (kolor jak w logo starego MS Access), „Puzzle na PostgreSQL” niebieskie (kolor jak w logo PostgreSQL). Bardziej rozwojowe są jednak „Puzzle na PostgreSQL”, ponieważ architektura oparta na serwerze baz danych lepiej nadaje się do pracy w sieci. Poza tym trudno przewidzieć czy Microsoft całkowicie nie wycofa MS Access.

„Puzzle na PostgreSQL” instalowane są jako osobny produkt. Zatem można je mieć zainstalowane równocześnie z „Puzzlami na MS Access” (choćby w celu porównania działania i wyników). Przeniesienie danych z bazy MS Access do PostgreSQL odbywa się przez wyeksportowanie danych z bazy MS Access, i zaimportowanie ich do bazy PostgreSQL.

więcej >>

Zmiany w wersji 19.9

Nowe wzory VAT-7(20), VAT-7K(14), VAT-8(10), VAT-9M(9)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów VAT-7(20), VAT-7K(14), VAT-8(10) i VAT-9M(9), które są wymagane od 1 grudnia 2019 r. Nowy VAT-7, VAT-8 i VAT-9M stosuje się do rozliczeń od listopada 2019 roku, a VAT-7K od czwartego kwartał 2019 r.

Udostępniamy również odpowiednie formularze PDF, choć powyższe deklaracje składa się wyłącznie w postaci elektronicznej. Dlatego nasze formularze nie mają tła, by ewentualny wydruk powodował mniejsze zużycie atramentu/tonera.

W deklaracjach VAT-7(20) i VAT-7K(14) jest nowa poz. 69, którą zaznacza się jeśli w okresie rozliczeniowym wystawiono fakturę z zastosowaniem metody podzielonej płatności. W oknie VAT-7 i VAT-7K odpowiednie pole nazywa się „Stosowano split payment”.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Na pasku poleceń okna-listy firm umieszczono guzik (z obrazkiem pieniążka wpadającego do wyciągniętej dłoni) otwierający listę płac dla bieżącej firmy.
  • Ustawienia wybór funkcji używanych do podpisywania rozszerzono o bibliotekę instalowaną z oprogramowaniem „ID Protect Client” dla karty „DARK” oferowanej przez Sigillum.
  • Poprawiono błąd polegający na tym, że przy ustawieniu „System -> Ustawienia -> Wygląd i obsługa okien -> Polecenia dialogu jako -> pozycje menu” nie było w menu okna PIT-5 polecenia „wyliczenie zaliczki”.
  • W Archiwizatorze na MS Access poprawiono rozpoznawanie archiwów zrobionych starą wersją programu.
Pliki do pobrania
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.